Plná mezipamět!
Je třeba vymazat cookies a data stránky prohlížeče.
Většina uvědomělých lidí, kterým neni lhostejná politická situace v zemi by se měli vyznat alespoň částečně v politických stranách. Jsou i tací jedinci, kteří u jedné zastanou jako věrný volič celý život, nebo naopak ti, kteří je mění jako ponožky.
Když si vzpomenu na svojí sestru, které jsem se zeptal, proč volila onu politickou stranu, tak odpověděla, že proto, poněvadž se jí líbil jejich předseda, že je prý „sexy.“ Víc o něm nevěděla, ani o té politické straně, natož zaměření, program a další. Ach jo. Takový člověk by měl volit, nebo radši nevolit? Každopádně jsme jí to nevyčítal, každý má právo na názor, na svoji pravdu, na to, volit toho, či onoho a je přece škoda se kvůli tomu hádat, nadávat, prát, nebo skoncovat se vztahy. Vysvětlování jsem již taky vzdal. Dezinformace jsou dnes všude, že si ani sám občas nejsem jist, jestli to, čemu skutečně věřím, je správně, či nikoli.
Co to vůbec je ta politická strana? Každá to ví, ale ne každý to umí to vysvětlit jednoduše. Politická strana dle encyklopedie je politická organizace, která nominuje kandidáty do veřejných úřadů pod svým vlastním jménem, a pak prosazuje určitou ideologii, nebo je vytvořená za účelem řešení nějakého problému. Není to tak jednoduché ani pro encyklopedii. Termín politických stran je velmi široký, a proto je jeho přesné vymezení obtížné. Každopádně, lidé se stejnou politickou sranou mají k sobě blíž. Jako například „pravice“ to jsou spíše manažeři a podnikatelé, zatímco levice jsou spíše zaměstnanci a humanisté.
Komentáře